КОВЧЕГ "Україна"

Натхненні традиційним, ми творимо нове – знакові мистецькі продукти, що стануть “культурними візитівками” України у світі.

Для нас традиція - це "не поклоніння попелу, а передавання вогню" наступним поколінням. Ми отримали велику спадщину – все те, що створили українці за тисячоліття свого існування. Тепер це наша відповідальність – зберегти, примножити і передати далі "духовний скарб" нації.


більше про місію

пасажири КОВЧЕГУ

Yaryna Vynnytska The Ark Ukraine
Ярина Винницька

співзасновник і креативний продюсер

Жадан Ковчег "Україна" Птах
Сергій Жадан

український поет

ДахаБраха Ковчег "Україна"
ДахаБраха
Дмитро Осипов

співзасновник платформи, меценат

Тарас Лозинський

колекціонер, засновник Львівського Інституту колекціонерства

Остап Лозинський

художник, колекціонер

Хорея Козацька Тарас Компаніченко
Хорея Козацька

гурт стародавньої української музики

Компаніченко Хорея козацька Ковчег "Україна"
Тарас Компаніченко

кобзар, керівник гурту "Хорея Козацька"

КУРБАСИ

етно-гурт

Наталка Попович

засновниця One Philosophy Group

Віталій Портников

журналіст, публіцист

Оксана Івасюк

науковець і викладач, сестра Володимира Івасюка

Домініка Чекун Ковчег Україна
Домініка Чекун

authentic voice of Ukraine

Уляна Горбачевська

українська співачка

Євген Станкович

легендарний український композитор

Золтан Алмаші

український композитор, віолончеліст

к: музика

уся музика
"Ковчег "Україна": Х століть української музики

Концерт-подорож десятьма століттями української музики відбувся у 2021 році на Михайлівській площі міста Києва в рамках святкування 30 річниці Незалежності. 

Найкращі саундтреки української музичної спадщини – від архаїчних колядок і козацького бароко до шедеврів класичної музики і гітів ДахиБрахи – у виконанні найвидатнишіх українських виконавців, гуртів, оркестрів, хорів.

Автор ідеї і креативний продюсер – Ярина Винницька/ Реалізація – 1+1, Big Entertainment Production, TRI Direction.

Детальніше
Строй Ковчег, Ною!

Старовинний бароковий кант “Ной” в обробці сучасного українського композитора Івана Небесного став фінальною піснею грандіозного концерту Ковчег “Україна” – концерту, що вмістив Х століть української музики. 

На палубі Ковчегу зібрались всі його учасники, щоб закликати українців будувати свій культурний Ковчег, аби врятувати скарби української культурної спадщини і власну ідентичність – “Строй свій Ковчег, український Ною!“

Детальніше
Жадан і ДахаБраха "Птах"


Спеціально для проекту Ковчег “Україна” найзнаковіший поет сучасної України Сергій Жадан розповів історію про Ноя на український лад, а ДахаБраха поклала цей символічний текст на музику – і вийшов новий альтернативний гімн України! 

Цей текст треба терміново вчити напам’ять і повторювати щодня як молитву.

Детальніше
Золтан Алмаші "Становлення"


У ніч на Купайла – найкоротшу і наймагічнішу ніч року – природа сягає своєї кульмінації  і вибухає магічною квіткою папороті, трави і зілля набувають своєї максимальної сили, усе живе пускається в оргазмічний танок. Учасники магічного дійства проходять очищення вогнем і водою – стрибають через багаття, купаються у джерелах. І цей екстаз усього живого геніально передав сучасний український композитор Золтан Алмаші.

Детальніше
Уляна Горбачевська і "Дударик": різдвяний ірмос


Різдвяний ірмос "Волхви перськії" – гімн новонародженому Христові і духовна музична пам'ятка України ХIV-XVІ ст. 


Детальніше
Вікторія Польова "Святий Боже"


Творчість Вікторії Польової – це нове життя тисячолітнього Традиції, це вічні істини, викладені новаторською музичною мовою. В її музиці немає нервових, агресивних, метушливих ритмів. Це – світ медитативного звучання і споглядання.

Детальніше

читанка

Ковчег “Україна”
Що таке Ковчег “Україна”?

Для нас традиційна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.

читати
артбуки платформи Ковчег "Україна"
артбуки Найкращі книги про Україну у вільному доступі
читати
жадан Жадан зібрав два аншлаги у Львівській Опері
читати

к: скарби нації

скарби нації
Розп`яття
Притча про багача і бідного Лазаря
Богородиця-Годувальниця
Святий Ілля
свята Варвара
Св. Юрій
Богородиця-Покрова
Розп`яття
Святий Ілля

Гуцульська ікона на склі [приватна збірка Остапа Лозинського]. Унікальне явище в українській іконографії кінця ХІХ - поч. ХХ ст. – самобутні і легко впізнавані, мальовані на склі дзвінкою червоною барвою (тому ці образú ще називали «червоними»).

Детальніше

Килими полтавської традиції – це виткані кольоровою вовною райські сади. Їх легко впізнати за пишним рослинним орнаментом і рамкою з в’юнкої квіткової гірлянди. Центрами килимарства на Полтавщині були Диканька, Сорочинці, Решетилівка, Золотоноша, Нові Санджари.

Детальніше

Унікальна гуцульська кераміка з приватних збірок Львівського Інституту колекціонерства. Ці шедеври світового рівня, створені українським народним генієм, – наша культурна візитівка у світі. Кахлі і миски ХVІІІ-ХІХ ст., якими захоплювався сам імператор Франц-Йосиф, тепер у вільному доступі на нашому сайті.

Детальніше

Писанка – символ бога Сонця, воскресіння й весняного відродження, тому з давніх-давен українці розмальовують яйця птахів магічними знаками за допомогою воску і барвників.

Детальніше

Українська ікона XIV-XVIII-ХХ ст. з музейних і приватних колекцій у вільному доступі. Проєкт створений за підтримки Українського культурного Фонду.

Детальніше

Віртуальна галерея українського професійного мистецтва від руських ікон XIV ст. до геніїв сучасності із музейних і приватних колекцій: живопис Васильківського, Пимоненка, Мурашка, Труша, Новаківського, Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських. Особливий акцент цієї підбірки – Львівська школа живопису. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного Фонду.

Детальніше

партнери

Генеральні партнери

Медіа партнери

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com