Ковчег "Україна": музика

Хорея Козацька: бенкетний кант XVIIст. "Пийте, браття, попийте"

Старовинний бенкетний кант XVIIст. «Пийте, браття, попийте» – світська пародія на духовний кант з «Псалтирі римфотворної» (1685) Симеона Полоцького. Це була смілива для свого часу поетична  версія біблійних текстів, що стала дуже популярною у барокову добу. Робилося це, аби псалми було легше адаптувати для співу у храмі, і в такій адаптації допускалась певна поетична свобода щодо канонічного тексту. Найчастіше творили їх мандрівні монахи чи бурсаки, імена яких залишилися невідомими.

Детальніше
Володимир Івасюк: сюїта-варіація на тему народної пісні “Суха верба” для камерного оркестру

Володимир Івасюк – культова постать української музики кінця ХХ ст. в жанрі естрадної пісні. Але мало хто знає Івасюка як талановитого академічного композитора. Вже навчаючись у Львівській консерваторії, студент Володя Івасюк був знаменитим: Софія Ротару перемогла на фестивалі «Сопот–77» з його піснею «У долі своя весна», вийшли  у світ платівка-гігант «Пісні Володимира Івасюка співає Софія Ротару» та його авторська збірка «Моя пісня», були зняті телевізійні фільми «Червона рута» та «Пісня завжди з нами», які принесли Івасюкові шалену популярність.

Детальніше
Домініка Чекун: колискова з Полісся


Народна колискова «Ой, ти коток коточок» у виконанні легендарної співачки з Полісся Домініки Чекун. У відеоряді використані ікони різдва Христового ХV – поч. ХХ ст.

Детальніше
Уляна Горбачевська і "Дударик": Пливе кача

Лемківська народна пісня, що стала широковідомою під час поминальних акцій за загиблими учасниками Революції Гідності. Включена до протоколу параду ЗСУ до Дня Незалежності, а раніше належала до репертуару воїнів УПА. Її виконували хорові та естрадні колективи, легендарна "Ватра", Тарас Чубай і "Пікардійська терція". У нашому концерті своє прочитання цієї пісні-реквієму представляють співачка Уляна Горбачевська та Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

Детальніше
ДахаБраха "Комора"

Весільний ритуал закінчувався обрядом "комори" – це коли усім селом, з танцями і співами, з жартами і коломийками, молоду пару відпроваджували до комори на першу шлюбну ніч. А хто ще може краще передати дух весільного божевілля за нашу ДахуБраху. Тож гурт люб'язно погодився на пропозицію креативного продюсера проекту Ярини Вннницької і створив композицію, що завершує блок ВЕСІЛЛЯ у концерті "Ковчег "Україна".

Детальніше
Хорея Козацька: Войська Запорозького воїн знаменитий

За основу цієї козацької пісні взято «Вѣрші на гербъ Войска Запорожского»  («Вірш про герб Війська Запорізького») з Літопису гадяцького полковника Григорія Граб'янки. А літопис той описує історію козацтва з часів його виникнення і до 1709 року. І у вірші сему описується перший герб вільнолюбного козацтва – козака-лицаря з мушкетом на плечі, який стоїть на сторожі рідної землі. Автором музики до цього поетичного тексту став український церковний діяч, вчений, письменник, композитор і богослов Дмитро Туптало (1651-1709).

Детальніше
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com