читанка

Культурна спадщина Чий Малевич: як стати "великою культурою", займаючись "культурним піратством" і мистецькою контрабандою

Україна завжди була культурним донором росії – від Феофана Прокоповича до групи “Віагра” – протягом століть вона постачала у столицю метрополії свої найкращі мистецькі твори, як власне і самі таланти. Тож нині, на тлі дискусій про скасування російської культури, демонтаж пам'ятників Пушкіну і Булгакову, запрошуємо наших читачів до діалогу – про те, що нам варто повернути у власне культурне поле, а що залишити назавжди "за поребриком".

читати
Інтерв'ю Остап Лозинський: «Звідки європейці знатимуть про Пінзеля, Новаківського і Труша, якщо про них нічого немає у жодних путівниках?»
читати
Ярина Винницька Ковчег Україна
Інтерв'ю Ярина Винницька: «Культура — це питання національної безпеки»
читати
Інтерв'ю Люба Сорока: «Я мала щастя бачити людей, яким залежало на Україні»

Елегантна львів’янка Люба Сорока зустрічає нас у дверях будинку на вулиці Зарицьких, запрошує на каву з домашнім вишневим пляцком та одразу починає розповідати. Ми домовилися поговорити у контексті проєкту «Ковчег Україна», адже художні роботи та приватні колекції її чоловіка, художника Богдана Сороки (1940-2015) — частина масштабного проєкту, ініційованого Яриною Винницькою. Зізналися: хочемо почути про те, як родина Сорок почала збирати колекцію традиційного українського мистецтва.

читати
Ковчег “Україна”
Культурна спадщина Що таке Ковчег “Україна”?
читати
The Ark Ukraine project
Культурна спадщина The Ark Ukraine project
читати
артбуки платформи Ковчег "Україна"
Книги Найкращі книги про Україну у вільному доступі

Видання культурної платформи "Ковчег "Україна" – вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі казки – це гімн українській традиційній культурі. Вони стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей. І ми щасливі, що світ бачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі. Тепер ці видання виставлені у вільний доступ для усіх охочих пізнавати українську культуру.

читати
Музика Музична спадщина України [частина перша]: традиційна музика України
читати
Культурна спадщина Скарби нації [частина перша]: традиційне мистецтво України
читати
концерт Ковчег "Україна" 2020
Музика Десять століть української музики в одному концерті
читати
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com