Україна завжди була культурним донором росії – від Феофана Прокоповича до групи “Віагра” – протягом століть вона постачала у столицю метрополії свої найкращі мистецькі твори, як власне і самі таланти. Тож нині, на тлі дискусій про скасування російської культури, демонтаж пам'ятників Пушкіну і Булгакову, запрошуємо наших читачів до діалогу – про те, що нам варто повернути у власне культурне поле, а що залишити назавжди "за поребриком".
читатиЕлегантна львів’янка Люба Сорока зустрічає нас у дверях будинку на вулиці Зарицьких, запрошує на каву з домашнім вишневим пляцком та одразу починає розповідати. Ми домовилися поговорити у контексті проєкту «Ковчег Україна», адже художні роботи та приватні колекції її чоловіка, художника Богдана Сороки (1940-2015) — частина масштабного проєкту, ініційованого Яриною Винницькою. Зізналися: хочемо почути про те, як родина Сорок почала збирати колекцію традиційного українського мистецтва.
читатиВидання культурної платформи "Ковчег "Україна" – вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі казки – це гімн українській традиційній культурі. Вони стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей. І ми щасливі, що світ бачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі. Тепер ці видання виставлені у вільний доступ для усіх охочих пізнавати українську культуру.
читати