Опера "Золотий обруч" – один із шедеврів українського оперного та симфонічного мистецтва. Дуже драматична доля спіткала цю геніальну оперу Бориса Лятошинського.
more detailsСтаровинний бенкетний кант XVIIст. «Пийте, браття, попийте» – світська пародія на духовний кант з «Псалтирі римфотворної» (1685) Симеона Полоцького. Це була смілива для свого часу поетична версія біблійних текстів, що стала дуже популярною у барокову добу. Робилося це, аби псалми було легше адаптувати для співу у храмі, і в такій адаптації допускалась певна поетична свобода щодо канонічного тексту. Найчастіше творили їх мандрівні монахи чи бурсаки, імена яких залишилися невідомими.
more details
Протягом 1879-1881 років Микола Лисенко пише народну комічну оперу «Утоплена» на лібрето Михайла Старицького. Для композитора було викликом змалювати як реальні, так і фантастичні образи українського фольклору, тому виняткове місце в опері займають опрацювання русальних і купальських пісень та ігор.
more details
Широка, як степ. Могутня, як Дніпро. Її любили співати кубанські козаки. Вона звучить в опері Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Її мусів мати у своєму репертуарі Шевченковий Перебендя. А у нашому концерті цю історичну пісню виконує Львівська національна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.
more detailsУлітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – каже хранителька ритуального співу Полісся Домініка Чекун. І сьогодні заспіває вам кустової. Ці виконувались під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі.
more detailsThe Christmas spiritual hymn in Ukrainian Early music tradition "The Magi of Persia" performed by the National Men's Choir Dudaryk and Ulyana Horbachevska.
more details