концерт Ковчег "Україна" 2020

Борис Лятошинський: уривок з опери “Золотий обруч”

Опера "Золотий обруч" – один із шедеврів українського оперного та симфонічного мистецтва. Дуже драматична доля спіткала цю геніальну оперу Бориса Лятошинського.

more details
Хорея Козацька: бенкетний кант XVIIст. "Пийте, браття, попийте"

Старовинний бенкетний кант XVIIст. «Пийте, браття, попийте» – світська пародія на духовний кант з «Псалтирі римфотворної» (1685) Симеона Полоцького. Це була смілива для свого часу поетична  версія біблійних текстів, що стала дуже популярною у барокову добу. Робилося це, аби псалми було легше адаптувати для співу у храмі, і в такій адаптації допускалась певна поетична свобода щодо канонічного тексту. Найчастіше творили їх мандрівні монахи чи бурсаки, імена яких залишилися невідомими.

more details
Микола Лисенко хор русалок з опери "Утоплена"


Протягом 1879-1881 років Микола Лисенко пише народну комічну оперу «Утоплена» на лібрето Михайла Старицького. Для композитора було викликом змалювати як реальні, так і фантастичні образи українського фольклору, тому виняткове місце в опері займають опрацювання русальних і купальських пісень та ігор.

more details
Козацька історична "Ой, сів пугач"


Широка, як степ. Могутня, як Дніпро. Її любили співати кубанські козаки. Вона звучить в опері Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Її мусів мати у своєму репертуарі Шевченковий Перебендя. А у нашому концерті цю історичну пісню виконує  Львівська національна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

more details
Домініка Чекун: кустова

Улітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – каже хранителька ритуального співу Полісся Домініка Чекун. І сьогодні заспіває вам кустової. Ці виконувались під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі.

more details
Ulyana Horbachevska and Dudaryk Choir: ancient Ukrainian Christmas hymn

The Christmas spiritual hymn in Ukrainian Early music tradition "The Magi of Persia"  performed by the National Men's Choir Dudaryk and Ulyana Horbachevska.

more details
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com