Домініка Чекун "Кустова"

Баба Даня стверджує, що раніше було сторого-настрого заборонено співати пісні з іншого часового періоду  – кожен сезон мав власний плей-лист. 

Тож влітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – кожну у свій відповідний час. Сьогодні Домініка співатиме для вас кустової. Кустові пісні виконувалась під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі. 

Проводиться він на перший або другий день Трійці – дівчата вибирали з-поміж себе найвродливішу, рясно маїли її зеленню, квітами, робили спідницю з шувару чи лопухів, закладали пишний вінок на голову. В обряді брали участь жінки різного віку – всі у святковому одязі, вінках, старші жінки – у білих або червоних квітчастих хустках. І ця пахуча яскрава процесія ішла через усе село, заходячи з піснями у кожен двір, величаючи Куста, господарів і бажаючи усяких гараздів. З хати до гурту виходили господарі з пирогами й узваром та обдаровували дівчат грошима і смаколиками. Обряд включений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Ковчег "Україна"
Український культурний фонд

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Phone:0982350832 Email:kovcheh.ukraina@gmail.com