концерт Ковчег "Україна" 2020

Борис Лятошинський: уривок з опери “Золотий обруч”

Опера "Золотий обруч" – один із шедеврів українського оперного та симфонічного мистецтва. Дуже драматична доля спіткала цю геніальну оперу Бориса Лятошинського.

Детальніше
Хорея Козацька: бенкетний кант XVIIст. "Пийте, браття, попийте"

Старовинний бенкетний кант XVIIст. «Пийте, браття, попийте» – світська пародія на духовний кант з «Псалтирі римфотворної» (1685) Симеона Полоцького. Це була смілива для свого часу поетична  версія біблійних текстів, що стала дуже популярною у барокову добу. Робилося це, аби псалми було легше адаптувати для співу у храмі, і в такій адаптації допускалась певна поетична свобода щодо канонічного тексту. Найчастіше творили їх мандрівні монахи чи бурсаки, імена яких залишилися невідомими.

Детальніше
Микола Лисенко хор русалок з опери "Утоплена"


Протягом 1879-1881 років Микола Лисенко пише народну комічну оперу «Утоплена» на лібрето Михайла Старицького. Для композитора було викликом змалювати як реальні, так і фантастичні образи українського фольклору, тому виняткове місце в опері займають опрацювання русальних і купальських пісень та ігор.

Детальніше
Козацька історична "Ой, сів пугач"


Широка, як степ. Могутня, як Дніпро. Її любили співати кубанські козаки. Вона звучить в опері Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Її мусів мати у своєму репертуарі Шевченковий Перебендя. А у нашому концерті цю історичну пісню виконує  Львівська національна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

Детальніше
Домініка Чекун: кустова

Улітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – каже хранителька ритуального співу Полісся Домініка Чекун. І сьогодні заспіває вам кустової. Ці виконувались під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі.

Детальніше
Уляна Горбачевська і "Дударик": різдвяний ірмос


Різдвяний ірмос "Волхви перськії" – гімн новонародженому Христові і духовна музична пам'ятка України ХIV-XVІ ст. 


Детальніше
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com