Ґеоргія Нарбута справедливо називають творцем успішного українського «бренду», позаяк саме він розробив усі головні символи країни – герб, державну печатку, поштові марки, банкноти, національну абетку. Це були символи, що підтверджували появу нової держави на світовій мапі – Української Народної Республіки.
читатиУкраїна завжди була культурним донором росії – від Феофана Прокоповича до групи “Віагра” – протягом століть вона постачала у столицю метрополії свої найкращі мистецькі твори, як власне і самі таланти. Тож нині, на тлі дискусій про скасування російської культури, демонтаж пам'ятників Пушкіну і Булгакову, запрошуємо наших читачів до діалогу – про те, що нам варто повернути у власне культурне поле, а що залишити назавжди "за поребриком".
читатиСергій Жадан і культурна платформа «Ковчег «Україна» зібрали друзів – відомих львівських музикантів, що виконують пісні на вірші Жадана, а всі разом вони зібрали 1 млн. грн. на підтримку Збройних Сил України.
читатиКонцерт, що вмістить понад 30 шедеврів української музичної спадщини – шедеври традиційної музики, перлини бароко, музику класиків і сучасні музичні експерименти. 1 симфонічний оркестр, 2 хори, 18 солістів, 5 режисерів, 30 тон сценічних конструкцій, LED-екран площею 50 кв.м.
читатиВишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі видання від культурної платформи "Ковчег "Україна" – це гімн українській традиційній культурі. Ми прагнули підсвітити те, що ховається у музейних фондах і приватних колекціях – шедеври культурної спадщини України, відомі лише обмеженому колу спеціалістів, – вивести їх на авансцену і зробити впізнаваними національними брендами, за якими будуть ідентифікувати Україну в світі.
читатиДля нас традиційна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.
читатиЗнаки і символи керують світом, – стверджував Конфуцій. Вони є тією архаїчною мовою, якою розмовляє з нами Бог. І люди навчились відповідати Богові його мовою – писати листи у Всесвіт на пташиних яйцях, вишивати їх на сорочках і рушниках. Тому й писанка зветься писанкою, це ж бо «письмо». А ще гуцули кажуть «писати сорочку» – тобто вишивати лист-звернення найдавнішою абеткою, що відома людству, – геометричними візерунками.
читатиБувають люди-оркестри, а це – людина-міністерство культури. Маляр, іконописець, колекціонер, куратор мистецьких видань, співзасновник Львівського Інституту колекціонерства і його "вічний рушій". У творчому доробку пана Тараса – понад 40 мистецьких видань, феноменальна колекція традиційного мистецтва України, збірка професійного малярства, безліч виставок, концертів, акцій.
читатиЕлегантна львів’янка Люба Сорока зустрічає нас у дверях будинку на вулиці Зарицьких, запрошує на каву з домашнім вишневим пляцком та одразу починає розповідати. Ми домовилися поговорити у контексті проєкту «Ковчег Україна», адже художні роботи та приватні колекції її чоловіка, художника Богдана Сороки (1940-2015) — частина масштабного проєкту, ініційованого Яриною Винницькою. Зізналися: хочемо почути про те, як родина Сорок почала збирати колекцію традиційного українського мистецтва.
читати