культурна спадщина

живопис Stolen by Russia 2: український авангард

Один із мистецьких напрямків, що привласнила росія, – український авангард. Варто лише глянули на творчі біографії його найяскравіших представників, аби зрозуміти – це Україна зробила феноменальний внесок у світову культуру. Тож прийшов час міняти таблички у музеях.

читати
живопис Stolen by Russia. частина 1
читати
живопис Чий Малевич: як стати "великою культурою", займаючись "культурним піратством" і мистецькою контрабандою
читати
Ковчег “Україна”
ярина винницька Що таке Ковчег “Україна”?

Для нас традиціійна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.

читати

про музику

етно Музична спадщина України [частина І]: традиційна музика

Найдавнішими зразками української музики є пісні календарного циклу з дохристиянського періоду. Їх створили слов’яни – племена хліборобів, скотарів і воїнів, що поклонялися Сонцю, стихіям і предкам. У цих піснях – увесь їхній світогляд, уявлення про світобудову, їхня віра і мрії. Щодо особливостей українського мелосу й музичних уподобань українців, то їх точно підмітив арабський мандрівник Павло Алеппський (син Антіохійського патріарха), який у 1654-1656 роках відвідав Україну: вони пристрасно люблять…ніжні і солодкі мелодії.

читати
концерт Ковчег "Україна" 2020
концерт ковчег Десять століть української музики в одному концерті
читати
бароко Музична спадщина України [частина ІІ]: духовна музика і музика епохи бароко
читати
класика Українська музична спадщина [частина ІІІ]: класична музика

Академічна музика в сучасному трактуванні бере початок у ХІХ ст. 1862 року Семен Гулак-Артемовський завершує одну із найпопулярніших українських опер – «Запорожець за Дунаєм». У Києві та інших містах відкриваються консерваторії. Микола Лисенко започатковує національну академічну школу. Паралельно українська музика розвивається на західних теренах у межах Австро-Угорської імперії.

читати

про книги

артбуки платформи Ковчег "Україна"
артбуки Найкращі книги про Україну у вільному доступі

Видання культурної платформи "Ковчег "Україна" – вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі казки – це гімн українській традиційній культурі. Вони стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей. І ми щасливі, що світ бачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі. Тепер ці видання виставлені у вільний доступ для усіх охочих пізнавати українську культуру.

читати
жадан Сергій Жадан "Птах" – гімн платформи "Ковчег" [вивчити напам'ять]
читати
артбуки Стара скриня у великому місті
читати

інтерв'ю

Ярина Винницька Ковчег Україна
Ярина Винницька: «Культура — це питання національної безпеки»

Культурна і громадська діячка — про потребу самопізнання, яка може стати терапевтичною як на індивідуальному, так і на загальнонаціональному рівні: ми досі зависаємо на простому питанні — «хто ми?». Нам «відбили»історичну пам’ять, і тепер ми, як хворі на Альцгеймера, що не знають, хто вони і де їхній дім, стоїмо розгублено посеред Європи, безпорадні мешканці найбільшої європейської країни з понад тисячолітньою історією.

читати
Остап Лозинський: «Звідки європейці знатимуть про Пінзеля, Новаківського і Труша, якщо про них нічого немає у жодних путівниках?»
читати
Люба Сорока: «Я мала щастя бачити людей, яким залежало на Україні»
читати

авторська колонка

Ярина Винницька "Ковчег "Україна"
ярина винницька Ярина Винницька про свій Ковчег "Україна"

"Ковчег “Україна” – це спроба зшити кольорову ковдру у стилі patchwork із клаптиків Великої Традиції, що залишились нам у спадок від предків", – стверджує засновниця культурної платформи Ковчег "Україна" Ярина Винницька. "Я народилась і виросла у місті, і намагаюсь збагнути свій ірраціональний "sex drive" до традиційної селянської культури, позаяк давно і безнадійно загіпнотизована красою народних шедеврів".

читати
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com