Один із мистецьких напрямків, що привласнила росія, – український авангард. Варто лише глянули на творчі біографії його найяскравіших представників, аби зрозуміти – це Україна зробила феноменальний внесок у світову культуру. Тож прийшов час міняти таблички у музеях.
читатиДля нас традиціійна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.
читатиНайдавнішими зразками української музики є пісні календарного циклу з дохристиянського періоду. Їх створили слов’яни – племена хліборобів, скотарів і воїнів, що поклонялися Сонцю, стихіям і предкам. У цих піснях – увесь їхній світогляд, уявлення про світобудову, їхня віра і мрії. Щодо особливостей українського мелосу й музичних уподобань українців, то їх точно підмітив арабський мандрівник Павло Алеппський (син Антіохійського патріарха), який у 1654-1656 роках відвідав Україну: вони пристрасно люблять…ніжні і солодкі мелодії.
читатиАкадемічна музика в сучасному трактуванні бере початок у ХІХ ст. 1862 року Семен Гулак-Артемовський завершує одну із найпопулярніших українських опер – «Запорожець за Дунаєм». У Києві та інших містах відкриваються консерваторії. Микола Лисенко започатковує національну академічну школу. Паралельно українська музика розвивається на західних теренах у межах Австро-Угорської імперії.
читатиВидання культурної платформи "Ковчег "Україна" – вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі казки – це гімн українській традиційній культурі. Вони стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей. І ми щасливі, що світ бачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі. Тепер ці видання виставлені у вільний доступ для усіх охочих пізнавати українську культуру.
читатиКультурна і громадська діячка — про потребу самопізнання, яка може стати терапевтичною як на індивідуальному, так і на загальнонаціональному рівні: ми досі зависаємо на простому питанні — «хто ми?». Нам «відбили»історичну пам’ять, і тепер ми, як хворі на Альцгеймера, що не знають, хто вони і де їхній дім, стоїмо розгублено посеред Європи, безпорадні мешканці найбільшої європейської країни з понад тисячолітньою історією.
читати"Ковчег “Україна” – це спроба зшити кольорову ковдру у стилі patchwork із клаптиків Великої Традиції, що залишились нам у спадок від предків", – стверджує засновниця культурної платформи Ковчег "Україна" Ярина Винницька. "Я народилась і виросла у місті, і намагаюсь збагнути свій ірраціональний "sex drive" до традиційної селянської культури, позаяк давно і безнадійно загіпнотизована красою народних шедеврів".
читати