український живопис

живопис НАРБУТ: творець успішного українського бренду

Ґеоргія Нарбута справедливо називають творцем успішного українського «бренду», позаяк саме він розробив усі головні символи країни – герб, державну печатку, поштові марки, банкноти, національну абетку. Це були символи, що підтверджували появу нової держави на світовій мапі – Української Народної Республіки.

читати
живопис ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ: 10 фактів про найзнаковішого українського пейзажиста
читати
живопис Stolen by Russia 2: український авангард
читати
живопис Чий Малевич: як стати "великою культурою", займаючись "культурним піратством" і мистецькою контрабандою

Україна завжди була культурним донором росії – від Феофана Прокоповича до групи “Віагра” – протягом століть вона постачала у столицю метрополії свої найкращі мистецькі твори, як власне і самі таланти. Тож нині, на тлі дискусій про скасування російської культури, демонтаж пам'ятників Пушкіну і Булгакову, запрошуємо наших читачів до діалогу – про те, що нам варто повернути у власне культурне поле, а що залишити назавжди "за поребриком".

читати

українська музика

жадан Жадан зібрав два аншлаги у Львівській Опері

Сергій Жадан і культурна платформа «Ковчег «Україна» зібрали друзів – відомих львівських музикантів, що виконують пісні на вірші Жадана, а всі разом вони зібрали 1 млн. грн. на підтримку Збройних Сил України.

читати
жадан Проєкт Сергія Жадана "Птах: вірші, що стали піснями"
читати
етно Музична спадщина України [частина І]: традиційна музика
читати
концерт Ковчег "Україна" 2020
концерт ковчег Десять століть української музики в одному концерті

Концерт, що вмістить понад 30 шедеврів української музичної спадщини – шедеври традиційної музики, перлини бароко, музику класиків і сучасні музичні експерименти. 1 симфонічний оркестр, 2 хори, 18 солістів, 5 режисерів, 30 тон сценічних конструкцій, LED-екран площею 50 кв.м.

читати

українська книга

артбуки платформи Ковчег "Україна"
артбуки Найкращі книги про Україну у вільному доступі

Вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі видання від культурної платформи "Ковчег "Україна" – це гімн українській традиційній культурі. Ми прагнули підсвітити те, що ховається у музейних фондах і приватних колекціях – шедеври культурної спадщини України, відомі лише обмеженому колу спеціалістів, – вивести їх на авансцену і зробити впізнаваними національними брендами, за якими будуть ідентифікувати Україну в світі.

читати
жадан Сергій Жадан "Птах" – [вивчити напам'ять]
читати
артбуки Стара скриня у великому місті [квінтесенція і анотація]
читати

культурна спадщина

Ковчег “Україна”
Що таке Ковчег “Україна”?

Для нас традиційна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.

читати
етно Скарби нації [частина І]: традиційне мистецтво України
читати
спадок Скарби нації [частина ІІ]: креатори
читати
спадок Скарби нації [частина ІІІ]: символи

Знаки і символи керують світом, – стверджував Конфуцій. Вони є тією архаїчною мовою, якою розмовляє з нами Бог. І люди навчились відповідати Богові його мовою – писати листи у Всесвіт на пташиних яйцях, вишивати їх на сорочках і рушниках. Тому й писанка зветься писанкою, це ж бо «письмо». А ще гуцули кажуть «писати сорочку» – тобто вишивати лист-звернення найдавнішою абеткою, що відома людству, – геометричними візерунками.

читати

інтерв'ю

спадок Ми – нація, що не навчились шанувати власних геніїв

Бувають люди-оркестри, а це – людина-міністерство культури. Маляр, іконописець, колекціонер, куратор мистецьких видань, співзасновник Львівського Інституту колекціонерства і його "вічний рушій". У творчому доробку пана Тараса – понад 40 мистецьких видань, феноменальна колекція традиційного мистецтва України, збірка професійного малярства, безліч виставок, концертів, акцій.

читати
Ярина Винницька Ковчег Україна
Ярина Винницька: «Культура — це питання національної безпеки»
читати
Остап Лозинський: «Звідки європейці знатимуть про Пінзеля, Новаківського і Труша, якщо про них нічого немає у жодних путівниках?»
читати
Люба Сорока: «Я мала щастя бачити людей, яким залежало на Україні»

Елегантна львів’янка Люба Сорока зустрічає нас у дверях будинку на вулиці Зарицьких, запрошує на каву з домашнім вишневим пляцком та одразу починає розповідати. Ми домовилися поговорити у контексті проєкту «Ковчег Україна», адже художні роботи та приватні колекції її чоловіка, художника Богдана Сороки (1940-2015) — частина масштабного проєкту, ініційованого Яриною Винницькою. Зізналися: хочемо почути про те, як родина Сорок почала збирати колекцію традиційного українського мистецтва.

читати
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com