український живопис

живопис ЕНДІ ВОРГОЛ. Із нікуди в усюди

Давайте порозважаємо – чи можна віднести Енді Воргола до української культури? Для цього нам треба з ним ближче познайомитись. Тож давайте знайомитись (і є з чим) – митець залишив по собі величезний творчий спадок. Як підрахували дослідники, Енді створив 10 тисяч робіт у різних видах мистецтв. Найдорожчою авторською роботою поки що вважалася шовкографія на полотні “Вісім Елвісів” (“Eight Elvises”; 1963; 200 см х 370 см), яку восени 2008 р. за $108 млн. придбав приватний колекціонер.

читати
живопис 7 знакових картин великого Новаківського
читати
живопис Анатоль Петрицький. На Золотоворітській квітнутимуть каштани
читати
живопис Михайло Жук: головний портретист модерної України

Видатний живописець-модерніст, графік, майстер кераміки, поет, прозаїк, драматург, казкар, мистецтвознавець, літературний критик, педагог (сам же митець називав себе художником-літератором) Михайло Жук – “мистецька зірка” перших десятиліть ХХ століття, жива легенда національної художньої культури того часу – повністю зник з “мистецьких радарів”.

читати

українська музика

жадан Жадан зібрав два аншлаги у Львівській Опері

Сергій Жадан і культурна платформа «Ковчег «Україна» зібрали друзів – відомих львівських музикантів, що виконують пісні на вірші Жадана, а всі разом вони зібрали 1 млн. грн. на підтримку Збройних Сил України.

читати
жадан Проєкт Сергія Жадана "Птах: вірші, що стали піснями"
читати
етно Музична спадщина України [частина І]: традиційна музика
читати
концерт Ковчег "Україна" 2020
концерт ковчег Десять століть української музики в одному концерті

Концерт, що вмістить понад 30 шедеврів української музичної спадщини – шедеври традиційної музики, перлини бароко, музику класиків і сучасні музичні експерименти. 1 симфонічний оркестр, 2 хори, 18 солістів, 5 режисерів, 30 тон сценічних конструкцій, LED-екран площею 50 кв.м.

читати

українська книга

артбуки платформи Ковчег "Україна"
артбуки Найкращі книги про Україну у вільному доступі

Вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі видання від культурної платформи "Ковчег "Україна" – це гімн українській традиційній культурі. Ми прагнули підсвітити те, що ховається у музейних фондах і приватних колекціях – шедеври культурної спадщини України, відомі лише обмеженому колу спеціалістів, – вивести їх на авансцену і зробити впізнаваними національними брендами, за якими будуть ідентифікувати Україну в світі.

читати
жадан Сергій Жадан "Птах" – [вивчити напам'ять]
читати
артбуки Стара скриня у великому місті [квінтесенція і анотація]
читати

культурна спадщина

Ковчег “Україна”
Що таке Ковчег “Україна”?

Для нас традиційна культура – це те, що росте з кореня, з цієї землі. Не законсервований музейний експонат, а жива культурна вібрація. Вона пульсує у народних піснях, віршах Шевченка і Жадана, в текстах Стефаника і Прохаська, музиці Лисенка і ДахиБрахи. Це ж та сама вібрація. І ми прагнемо її вберегти.

читати
етно Скарби нації [частина І]: традиційне мистецтво України
читати
спадок Скарби нації [частина ІІ]: креатори
читати
спадок Скарби нації [частина ІІІ]: символи

Знаки і символи керують світом, – стверджував Конфуцій. Вони є тією архаїчною мовою, якою розмовляє з нами Бог. І люди навчились відповідати Богові його мовою – писати листи у Всесвіт на пташиних яйцях, вишивати їх на сорочках і рушниках. Тому й писанка зветься писанкою, це ж бо «письмо». А ще гуцули кажуть «писати сорочку» – тобто вишивати лист-звернення найдавнішою абеткою, що відома людству, – геометричними візерунками.

читати
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com