Найкращі книги про Україну

артбук Скриня. Речі Сили

артбук Скриня. Речі Сили/ фото Дзвінка Загайська

Вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі видання від культурної платформи "Ковчег "Україна" – це гімн українській традиційній культурі. Ми прагнули підсвітити те, що ховається у музейних фондах і приватних колекціях – шедеври культурної спадщини України, відомі лише обмеженому колу спеціалістів, – вивести їх на авансцену і зробити впізнаваними національними брендами, за якими будуть ідентифікувати Україну в світі. Ці книги стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей світу. І ми щасливі, що світ побачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі.


Шість унікальних видань про українську спадщину у вільному доступі на нашому сайті: два подарункові артбуки "Скриня. Речі Сили" і "Ковчег "Україна", мистецький альбом для дітей "Наречена", видання про українську музичну спадщину "Ковчег: музика", різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників" та ілюстрована міні-енциклопедія про те, як правильно святкувати Різдво "Школа Різдва". 

Всі бажаючі можуть погортати видання на сайті проєкту у розділі Книги, а також безкоштовно завантажити пдф-файли собі на комп'ютер. Хочемо запросити до активної взаємодії вчителів, працівників навчальних закладів, батьків, дизайнерів і всіх закоханих в українське мистецтво.

артбук "Скриня. Речі Сили", фото Дзвінки Загайської

артбук "Скриня. Речі Сили", фото Дзвінки Загайської

«Скриня. Речі сили»

Це книга, що закохає українців у самих себе. Ексклюзивне подарункове видання зі спецефектами - витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об'ємності.

Арт-бук «Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Ми об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та уклали список українського must have: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Артбук став книгою-візитівкою України, опинився у бібліотеках багатьох президентів і відомих світових діячів, був перекладений англійською і французькою мовами. Створили артбук Ярина Винницька, Юлія Табенська і Дмитро Осипов.

"Ковчег "Україна"

Це вся культурна спадщина України під однією обкладинкою: артефакти традиційної культури, шедеври професійного мистецтва, символи і архетипи, історичні постаті й видатні культурні діячі – усе те, що заслуговує на статус «бренд України».

Вся культурна спадщина України буде презентована у яскравій формі з використанням унікальних поліграфічних прийомів – тиснення золотом, висічка-мережка, фактурні лаки, друк на прозорій і напівпрозорій основі. Тканинна палітурка має суперобкладинку з рисового паперу з золотим тисненням.

Автором  і куратором артбуку є письменниця і культурна менеджерка Ярина Винницька. Окрім того, проєкт об’єднає найкращих художників і графічних дизайнерів, що і буде символічним “мистецьким ковчегом” України – Юлію Табенську, Олену Сметану, Марка Галаневича (соліста гурту ДахаБраха, який вміє не тільки співати, а й малювати), Марію Білінську, Анну Гіренко, Остапа Лозинського, Андрія Єрмоленка, Ольгу Ткаченко, Катерину Дендюк.

різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників", фото Дзвінки Загайської

різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників", фото Дзвінки Загайської

У нас є особливі "різдвяні" видання, адже Різдво – це улюблена пора українців. Святкування тривають практично два місяці  –"від Романа до Йордана".

“Школа Різдва” 

Це книга-путівник для тих, хто не хоче бути “різдвяним” туристом, а прагне стати учасником живої різдвяної містерії. Тут зібрано все те, без чого Українське Різдво не відбудеться: 12 артефактів Різдва – павук, дідух, різдяна звізда, шопка, витинанка тощо, а також старі, давно усіма забуті віншівки й колядки – з нашим артбуком вони отримають шанс на друге життя. У «Школі Різдва» ви знайдете не лише поради, як приготуватися до Різдвяних Свят, але й рецепти різдвяних страв і навіть інструкцію з виготовлення різдвяного солом’яного «павука». Розкішне подарункове видання буде гарним подарунком до свят, а також стане у пригоді дорослим і малим у час святкових приготувань і репетицій. Авторами артбуку є Ярина Винницька і Олена Сметана.

"У країні сирних коників"/ різдвяна казка зі Львова 

Різдвяний Львів з його ароматними смаколиками, гуцульські народні ремесла і захоплива історія про дівчинку Варварку, яка впродовж чарівної ночі напередодні Миколая мандрує на летючому ліжнику, потрапляє у різдвяні майстерні, де знайомиться з Чорним Мольфаром і рятує Дух Різдва - і все це помістилось у книгу розміром 30х30см. Разом з книгою ви навчитесь випікати миколайчиків, малювати гуцульські ікони на склі, ліпити сирних коників, в'язати солом'яних павуків, а також освоїте львівську говірку - для цього ми спеціально приготували ілюстрований словничок галицьких і гуцульських слів. Автором казки є Ярина Винницька, а художнє оформлення  - творчий експеримент трьох унікальних художників - Юлії Табенської, всесвітньовідомого графіка Олега Денисенка та іконописця Остапа Лозинського.

артбук для дівчаток "Наречена" 

Це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Чи можливо бути королівною у сорочці з домотканого полотна? Ми хочемо показати неймовірну розкіш традиційного вбрання і навчити дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди. І, можливо, тоді хтось з дівчаток захоче стати королівною у сорочці з домотканого полотна. Цей проект створено за підтримки Національного музею Івана Гончара, на основі музейної колекції, а також колекцій відомих українських збирачів старовини - Роксоляни Шимчук (Етно-галерея Роксоляни Шимчук), Уляни Явної (Давній народний одяг), Віктора Ющенка, майстерні дитячого одягу “Аденчик-Баденчик”. Творцями артбуку є Ярина Винницька і Юлія Табенська.

артбук "Ковчег: музика"

артбук "Ковчег: музика"


"Ковчег: музика" 

Унікальне видання про музичну спадщину України – є фактично програмкою концерту "Ковчег "Україна", що вмістив Х століть української музики – народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасників.

Це книга-путівник по українській музичній спадщині – від архаїчних колядок до “Червоної Рути”. Найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні інструменти, цікаві факти і трагічні долі – ми підготували для вас коротку "ілюстровану" екскурсію світом української музики (так, це зухвала спроба намалювати і описати музику словами). 


Хочемо провести вас за лаштунки цього чарівного світу, познайомити з його мешканцями, навести світло прожекторів на давно забуті скарби...аби якось увечері ви забили у пошук імена Максима Березовського, Валентина Сильвестрова, Дмитра Бортнянського, Василя Барвінського та багатьох інших – і почули, як звучить український космос.

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com