Найкращі книги про Україну

артбук Скриня. Речі Сили

артбук Скриня. Речі Сили/ фото Дзвінка Загайська

Видання культурної платформи Ковчег “Україна”

Вишукані артбуки, подарункові фотоальбоми, дитячі казки від культурної платформи "Ковчег "Україна" – це гімн українській традиційній культурі. Ми прагнули підсвітити те, що ховається у музейних фондах і приватних колекціях – шедеври культурної спадщини України, відомі лише обмеженому колу спеціалістів, – вивести їх на авансцену і зробити впізнаваними національними брендами, за якими будуть ідентифікувати Україну в світі. Ці книги стали неофіційними державними подарунками, адже опинились в бібліотеках багатьох президентів, патріархів, знакових особистостей світу. І ми щасливі, що світ побачить нашу культуру в такій поліграфічній “золотій” рамі.


Шість унікальних видань про українську спадщину – культурна платформа "Ковчег "Україна" викладає у відкритий доступ наступні мистецькі видання: два подарункові артбуки "Скриня. Речі Сили" і "Ковчег "Україна", мистецький альбом для дітей "Наречена", видання про українську музичну спадщину "Ковчег: музика", різдвяну казку зі Львова "У країні сирних коників" і ілюстровану міні-енциклопедію про те, як правильно святкувати Різдво "Школа Різдва". 


Всі бажаючі можуть погортати видання на сайті проєкту у розділі Книги, а також безкоштовно завантажити пдф-файли у гарній якості собі на комп'ютер. Хочемо запросити до активної взаємодії вчителів, працівників навчальних закладів, батьків, дизайнерів і всіх закоханих в українське мистецтво.

артбук "Скриня. Речі Сили", фото Дзвінки Загайської

артбук "Скриня. Речі Сили", фото Дзвінки Загайської

  • «Скриня. Речі сили» - це книга, що закохає українців у самих себе. Ексклюзивне подарункове видання зі спецефектами - витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об'ємності. Арт-бук «Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Вони справді родом з «кращого світу» і служать нам порталами у «paradise city where the grass is green and the girls are pretty». Ми об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та уклали список українського must have: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Зібрали і акуратно поскладали у скриню-ковчег, аби врятувати від глобалізаційного «потопу» і повернути у наші домівки. Це речі не прості, а чарівні… Це речі Сили. З ними у домі стає добре, затишно… бо ви опиняєтеся «за тишею». Артбук став книгою-візитівкою України, опинився у бібліотеках багатьох президентів і відомих світових діячів, був перекладений англійською і французькою мовами. Створили артбук Ярина Винницька, Юлія Табенська і Дмитро Осипов.


  • Дитячий арт-бук "Наречена" - це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Чи можливо бути королівною у сорочці з домотканого полотна? Ми хочемо показати неймовірну розкіш традиційного вбрання і навчити дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди. І, можливо, тоді хтось з дівчаток захоче стати королівною у сорочці з домотканого полотна. Цей проект створено за підтримки Національного музею Івана Гончара, на основі музейної колекції, а також колекцій відомих українських збирачів старовини - Роксоляни Шимчук (Етно-галерея Роксоляни Шимчук), Уляни Явної (Давній народний одяг), Віктора Ющенка, майстерні дитячого одягу “Аденчик-Баденчик”. Творцями артбуку є Ярина Винницька і Юлія Табенська.
різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників", фото Дзвінки Загайської

різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників", фото Дзвінки Загайської

У нас є особливі "різдвяні" видання, адже Різдво – це улюблена пора українців. Святкування тривають практично два місяці  –"від Романа до Йордана".

  • “Школа Різдва” – це книга-путівник для тих, хто не хоче бути “різдвяним” туристом, а прагне стати учасником живої різдвяної містерії. Тут зібрано все те, без чого Українське Різдво не відбудеться: 12 артефактів Різдва – павук, дідух, різдяна звізда, шопка, витинанка тощо, а також старі, давно усіма забуті віншівки й колядки – з нашим артбуком вони отримають шанс на друге життя. У «Школі Різдва» ви знайдете не лише поради, як приготуватися до Різдвяних Свят, але й рецепти різдвяних страв і навіть інструкцію з виготовлення різдвяного солом’яного «павука». Розкішне подарункове видання буде гарним подарунком до свят, а також стане у пригоді дорослим і малим у час святкових приготувань і репетицій. Авторами артбуку є Ярина Винницька і Олена Сметана.
  • "У країні сирних коників"/ різдвяна казка зі Львова. Різдвяний Львів з його ароматними смаколиками, гуцульські народні ремесла і захоплива історія про дівчинку Варварку, яка впродовж чарівної ночі напередодні Миколая мандрує на летючому ліжнику, потрапляє у різдвяні майстерні, де знайомиться з Чорним Мольфаром і рятує Дух Різдва - і все це помістилось у книгу розміром 30х30см. Разом з книгою ви навчитесь випікати миколайчиків, малювати гуцульські ікони на склі, ліпити сирних коників, в'язати солом'яних павуків, а також освоїте львівську говірку - для цього ми спеціально приготували ілюстрований словничок галицьких і гуцульських слів. Автором казки є Ярина Винницька, а художнє оформлення  - творчий експеримент трьох унікальних художників - Юлії Табенської, всесвітньовідомого графіка Олега Денисенка та іконописця Остапа Лозинського.
артбук "Ковчег: музика"

артбук "Ковчег: музика"


"Ковчег: музика" – унікальне видання про музичну спадщину України – є фактично програмкою концерту "Ковчег "Україна", що вмістив Х століть української музики – народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасників.

Це книга-путівник по українській музичній спадщині – від архаїчних колядок до “Червоної Рути”. Найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні інструменти, цікаві факти і трагічні долі – ми підготували для вас коротку "ілюстровану" екскурсію світом української музики (так, це зухвала спроба намалювати і описати музику словами). 


Хочемо провести вас за лаштунки цього чарівного світу, познайомити з його мешканцями, навести світло прожекторів на давно забуті скарби...аби якось увечері ви забили у пошук імена Максима Березовського, Валентина Сильвестрова, Дмитра Бортнянського, Василя Барвінського та багатьох інших – і почули, як звучить український космос.

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com