українська класична музика

Борис Лятошинський: уривок з опери “Золотий обруч”

Опера "Золотий обруч" – один із шедеврів українського оперного та симфонічного мистецтва. Дуже драматична доля спіткала цю геніальну оперу Бориса Лятошинського.

Детальніше
Микола Лисенко хор русалок з опери "Утоплена"


Протягом 1879-1881 років Микола Лисенко пише народну комічну оперу «Утоплена» на лібрето Михайла Старицького. Для композитора було викликом змалювати як реальні, так і фантастичні образи українського фольклору, тому виняткове місце в опері займають опрацювання русальних і купальських пісень та ігор.

Детальніше
Іван Небесний "Щедрик"

Різдвяний гімн планети був колись скромною українською щедрівкою-мантрою на три ноти. Потім до роботи взявся геніальний український композитор Микола Леонтович і працював над обробкою цих "трьох нот" усе своє життя (існує п'ять авторських редакцій твору). 

У концерті Ковчег "Україна" зазвучить інша версія "Щедрика" – від сучасного і не менш талановитого українського композитора Івана Небесного.


Детальніше
Дмитро Бортнянський: концерт ре-мажор для чембало


Особлива версія концерту Бортнянського – у нашому концерті Ковчег "Україна" партію чембало доручено бандурі. Це нагода ще раз переконатися в надзвичайних можливостях нашого інструменту, і пригадати давню традицію придворних капел бандуристів.


Детальніше
Вікторія Польова "Святий Боже"


Творчість Вікторії Польової – це нове життя тисячолітнього Традиції, це вічні істини, викладені новаторською музичною мовою. В її музиці немає нервових, агресивних, метушливих ритмів. Це – світ медитативного звучання і споглядання.

Детальніше
Золтан Алмаші "Становлення"


У ніч на Купайла – найкоротшу і наймагічнішу ніч року – природа сягає своєї кульмінації  і вибухає магічною квіткою папороті, трави і зілля набувають своєї максимальної сили, усе живе пускається в оргазмічний танок. Учасники магічного дійства проходять очищення вогнем і водою – стрибають через багаття, купаються у джерелах. І цей екстаз усього живого геніально передав сучасний український композитор Золтан Алмаші.

Детальніше
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com