традиційна музика України

Домініка Чекун: колискова з Полісся


Народна колискова «Ой, ти коток коточок» у виконанні легендарної співачки з Полісся Домініки Чекун. У відеоряді використані ікони Різдва Христового ХV – поч. ХХ ст.

Детальніше
Уляна Горбачевська і "Дударик": Пливе кача

Лемківська народна пісня, що стала широковідомою під час поминальних акцій за загиблими учасниками Революції Гідності. Включена до протоколу параду ЗСУ до Дня Незалежності, а раніше належала до репертуару воїнів УПА. Її виконували хорові та естрадні колективи, легендарна "Ватра", Тарас Чубай і "Пікардійська терція". У нашому концерті своє прочитання цієї пісні-реквієму представляють співачка Уляна Горбачевська та Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

Детальніше
ДахаБраха "Комора"

Весільний ритуал закінчувався обрядом "комори" – це коли усім селом, з танцями і співами, жартами і коломийками, молоду пару відпроваджували до комори на першу шлюбну ніч. А хто ще може передати дух весільного божевілля краще за нашу ДахуБраху. Тож гурт люб'язно погодився на пропозицію креативного продюсера проекту Ярини Вннницької і створив композицію, що завершує блок ВЕСІЛЛЯ у концерті "Ковчег "Україна".

Детальніше
Уляна Горбачевська і гурт KURBASY: купальскі

Залишки давніх магічних ритуалів з тих часів, коли ще Сонце було богом, дійшли до нас у формі купальских ритуальних пісень, які на "Ковчезі" виконують Уляна Горбачевська і гурт "Курбаси".

Детальніше
Уляна Горбачевська і гурт KURBASY: весільні ладканки

Народні весільні ладканки з Поділля і Полтавщини. Ладкання – давній магічний весільний звичай родом з язичницьких часів. Слово походить від імен дохристиянських покровителів родини Лада і Лади – богів кохання і весни. Самі ж ладкальниці – як античний хор – є надзвичайно важливими учасницями весілля: вони коментують, провадять, керують усіма етапами обрядового дійства.

Детальніше
Домініка Чекун: кустова

Улітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – каже хранителька ритуального співу Полісся Домініка Чекун. І сьогодні заспіває вам кустової. Ці виконувались під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі.

Детальніше
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:[email protected]