Жадан зібрав два аншлаги у Львівській Опері

22 травня на сцені Львівської опери відбулось два благодійні концерти на підтримку ЗСУ. Сергій Жадан і культурна платформа «Ковчег «Україна» зібрали друзів – відомих львівських музикантів, що виконують пісні на вірші Жадана, а усі разом вони зібрали 1 млн. грн. на підтримку Збройних Сил України. Ці концерти стали публічною презентацією артбуку «Птах: вірші, що стали піснями». 

Разом із Сергієм Жаданом того вечора на одній сцені виступатили Мар’яна Садовська – міжнародно визнана співачка у стилі world music, яку називають українською Бйорк, зіркова Христина Соловій, Соломія Чубай, Уляна Горбачевська – етноспівачка, дослідниця української традиційної пісні, відомий джазовий музикант Марк Токар.

Справжньою сенсацією стало повернення на сцену легендарногогурту «Мертвий півень» – вперше після багаторічної перерви. Звісно ж, не обійшлось без «бойових друзів» поета – гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». А спеціальним гостем концерту стали вже навіть не легендарні, а міфічні «Брати Гадюкіни».

Ми зібрали на сцені цілий український бестіарій, – жартує Жадан, – книга називається “Птах”, звучатиме пісня про рибу ("Пливи, рибо, пливи”), на сцені будуть чайки (Роман Чайка – учасник гурту “Мертвий півень”) і солов’ї (співачка Христина Соловій) , а також “собаки” (гурт “Жадан і Собаки”), “мертві півні” і “гади” (брати Гадюкіни).

На цьому проєкті народилось багато нових пісень і нових творчих співпраць: дует Сергія Жадана і Христини Соловій з піснею "Серце", роковий екстаз поєднання двох гуртів – "Мертвого півня" і "Собак" у новому шляґері "Переваги окупаційного режиму". Просто зараз створюються нові гіти патріархами української рок-сцени "Кому вниз" і "Братами Гадюкіними". Серце українського року не перестає битись...

У київському концерті 23 серпня, що пройде в Жовтневому палаці, до "ковчегу" Жадана доєднаються Святослав Вакарчук, Kozak system, Саша Кольцова, сестри Тельнюк. Купити квитки на цю історичну імпрезу можна тут.

Співпраця культурної платформи Ковчег "Україна" і Сергія Жадана почалась під час підготовки до легендарного концерту "Ковчег: Х століть української музики" у 2020 році. Тоді Ярина Винницька запропонувала Сергієві написати український варіант легенди про Ноя –  і так з'явився вже культовий вірш "Птах".  Згодом Дахабраха створила на цей вірш пісню, яка і дала назву новому спільному проєкту.

Сергій Жадан "Птах: вірші, що стали піснями" / Ковчег "Україна" фото Руслан Литвин

СЕРГІЙ ЖАДАН

МАРК ТОКАР

МАР'ЯНА САДОВСЬКА 


УЛЯНА ГОРБАЧЕВСЬКА
СОЛОМІЯ ЧУБАЙ

Жадан і Собаки / Птах: вірші, що стали піснями / Ковчег "Україна" / фото Дзвінка Загайська

ЖАДАН І СОБАКИ
ЛІНІЯ МАННЕРГЕЙМА
ОЛЕГ КАДАНОВ

СЕРГІЙ ЖАДАН
ХРИСТИНА СОЛОВІЙ

МЕРТВИЙ ПІВЕНЬ
БРАТИ ГАДЮКІНИ

Фотограф/дизайнер: Руслан Литвин, Дзвінка Загайська

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com