Володимир Івасюк: сюїта-варіація на тему народної пісні “Суха верба” для камерного оркестру

Володимир Івасюк – культова постать української музики кінця ХХ ст. в жанрі естрадної пісні. Але мало хто знає Івасюка як талановитого академічного композитора. Він навчався у Львівській консерваторії, і вже тоді студент Володя Івасюк був знаменитим: Софія Ротару перемогла на фестивалі «Сопот–77» з його піснею «У долі своя весна», вийшли  у світ платівка-гігант «Пісні Володимира Івасюка співає Софія Ротару» та його авторська збірка «Моя пісня», були зняті телевізійні фільми «Червона рута» та «Пісня завжди з нами», які принесли Івасюкові шалену популярність. 

Його педагогом був композитор-модерніст Лєшек Мазепа, який з повагою і розумінням поставився до молодого, але вже відомого композитора-пісенника, якому необхідно здобути повну музичну освіту, аби стати професіоналом і продовжити свою творчу діяльність на іншому рівні. У цьому ж році під його керівництвом було написано фортепіанний твір – Сюїту-варіації на тему буковинської пісні “Сухая верба”, яку було виконано на Всесоюзному конкурсі молодих композиторів в Єревані. 

У жовтні 1978 року Івасюк взяв участь у Всеукраїнському зльоті творчої молоді, де було виконано вже нову версію «Сюїт-варіації для камерного оркестру» та відбулася прем'єра пісень «Літо пізніх жоржин» на вірші Романа Братуня. 

Володимир Івасюк прожив всього 30 років, але за своє коротке життя створив 107 пісень, 53 інструментальних твори, музику до кількох спектаклів. Саме в інструментальній музиці він постає як глибокий національний академічний митець. І такого Івасюка нам іще належить відкрити для себе. 

Молодіжний симфонічний оркестр України
головний диригент – Оксана Линів

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька


Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com