Олександр Козаренко: П’ять весільних ладкань з Покуття

Камерна кантата «П’ять весільних ладкань з Покуття» Олександра Козаренка. 

У композиторському доробку Олександра Козаренка яскраво виділяється фольклорна, або так  звана  «русинська» лінія, яка представлена  такими творами, як «Писанки» (1989), «Пасакалія на галицьку тему» (1989), «Інвенції» (1990), «ConcertoRutheno» (1991), «П’ять весільних ладкань з Покуття» (1992).  

Всі ці твори відобразили своєрідне бачення композитором автентичного гуцульського, бойківського, покутського фольклору та його поєднання не лише з модерними прийомами композиторської техніки, але із джазовою імпровізаційністю та навіть алюзіями на бароко. 

Камерна кантата «П’ять  весільних  ладкань  з  Покуття» – твір, у  якому композитор звертається до весільної обрядовості. Написана  для солістки (народного голосу)  і камерного ансамблю. У цьому творі композитор намагається відтворити народний стиль музикування: звучання сопілки,  флояри та інших народних духових, тембр препарованого фортепіано імітує цимбали, струнні наслідують манеру «народної» неакадемічної гри, їх же доповнює велика група ударних інструментів. Частини твору розміщені відповідно до структури весільного обряду: перше ладкання – випікання короваю; друге – плетіння вінка; третє –викуп вінка; четверте – батьківське благословення; останнє, п’яте – збирання молодої, похід до церкви і шлюбні присяги. 

солістка – Оксана Нікітюк
Молодіжний симфонічний оркестр України
головний диригент – Оксана Линів

 
концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com