Леонід Грабовський: колискова з циклу «Чотири українських пісні» для хору і симфонічного оркестру

Однією з симфонічних перлин нашої концертної програми стала "Колискова" Леоніда Грабовського – третя з циклу «Чотири українські народні пісні» для хору та симфонічного оркестру. Це була дипломна робота випускника Київської консерваторії (1959) з присвятою своєму першому вчителю – Левкові Ревуцькому. 

У 1954 році Леоніда Грабовського зарахували на композиторський факультет у клас Левка Ревуцького. Але той через хворобу невдовзі передав своїх учнів Борису Лятошинському. Обидва його наставники були блискучими знавцями фольклору і дуже самобутньо осмислювали його в своїх творах. Для Грабовського це була нагода продемонструвати делікатне трактування народної пісні («Ой, спи, дитя, без сповиття» та «Ой, кіт воркне») із застосуванням найсміливіших композиторських засобів ХХ століття. Водночас, ця робота стала своєрідним почином у пошуку свого авторського почерку. 

Високо оцінена сучасниками (за цикл на Всесоюзному огляді творчості молодих композиторів, 1962 року Грабовському присудили першу премію), визнана першим хрестоматійним твором нового творчого напрямку «нова фольклорна хвиля», ця композиція за часів радянської влади практично не виконувалась і не транслювалась навіть за наявності запису (наприкінці грудня 1961 року його здійснили львівська капела «Трембіта» і симфонічний оркестр Львівської  філармонії під батутою Ісаака Паїна). 

виконують Камерний дівочий хор КССМШ ім. М. В. Лисенка
художній керівник, диригент – Юлія Пучко-Колесник
YsOU/Молодіжний симфонічний оркестр України
головнийтдтригент – Оксана Линів

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:[email protected]