Хорея Козацька "Ангели, знижайтеся"

Бароковий кант «Ангели, знижайтеся» текст – Григорій Сковорода, музика – автор невідомий, із записів Галаганівського (Сокиринського) вертепу.

Сокиринський (Галаганівський) вертеп – найстаріший із відомих в Україні вертепів, Київські бурсаки якось прийшли колядувати до маєтку Галаганів в с. Сокиринці на Полтавщині у 1770-му році. Їх там тепло прийняли, подивилися виставу і нагодували. У відповідь на щедрість господаря бурсаки подарували йому свій ляльковий вертеп, текст і передали місцевому хору ноти кантів. 

Як і належиться бароковому творові, цей кант сповнений таїнства і містики, експресії і театральності, в ній якось природно і непомітно стирається грань між смертними і ангелами, виконавцями і слухачами, які з перших рядків стають співучасниками співу-дійства:

 «Ангели, снижайтеся, Ко земли зближайтеся, Господь Бог, сотворши віки, Живе нині з человіки. Станьте хором всі собором, Веселітеся, яко з нами Бог!». 

"Хорея Козацька" — музичний колектив стародавньої музики з Києва, виконує музику Руси-України різних епох — Середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму. Жанрова різноманітність творів широка: думи, історичні, героїчні та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, духовні концерти. Заснований у 2005 році в Києві. Назва колективу запозичена із музичної пам'ятки «Chorea Kozacky», яку знайшли у клавірній табулатурі 1640-го року в музичному архіві Братислави (Словаччина). 

Ідея створення «Хореї Козацької» належить Тарасові Компаніченку, лідерові гурту, заслуженому артистові України, кобзарю, лірнику та мистецтвознавцю. «Хорея Козацька» виконує пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірниках. Крім того, учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини. 

Склад:
Тарас Компаніченко (кобза, бандура, уд, спів)
Данило Перцов (пандора, шалмей, корнетто, лізард, спів)
Северин Данилейко (басоля, спів)
Михайло Качалов (фідель, спів)
Сергій Охрімчук (скрипка, спів)
Ярослав Крисько (бандура, барабан, спів)
Вадим Шевчук (українська ліра, німецька ліра, блок-флейта, бандура, дуда (ґайда), цинк)

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:[email protected]