Рушники Наддніпрянської України

Фотоальбом "Рушники Наддніпрянської України" із серії “Українське народне мистецтво”. — Львів: Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, 2017. — 376 с. Упорядник – Тарас Лозинський, макет і репродукції – Андрій Кісь. 

У виданні представлено найяскравіші зразки вишитих і тканих рушників кін. ХVІII – поч. ХХ ст.  Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Черкащини, Житомирщини, Дніпровщини із музейних і приватних збірок. Найдавнішими вважаються ткані рушники з геометричним візерунком з Сіверщини та Полісся. Вишиті ж (здебільшого червоними нитками по білому полотні) побутували на теренах Наддніпрянської України. 

Дослідники вважають цю традицію спадкоємицею культури полян – племен землеробів-­гречкосіїв. Проте в орнаменталістиці наддніпрянських рушників можна відчитати сліди і давніших культур – композиція Дерева Життя відсилає нас до ведичної традиції, яка, за деякими даними, могла мігрувати з берегів Дніпра до Ірану та Індії понад 6 тис. років тому. 

[використання ілюстрацій/фотографій видання з метою публічного комерційного чи некомерційного показу заборонено. лише за умови отримання письмого дозволу]

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com