Іван Небесний "Щедрик"

Різдвяний гімн планети був колись скромною українською щедрівкою-мантрою на три ноти. Потім до роботи взявся геніальний український композитор Микола Леонтович і працював над обробкою цих "трьох нот" усе своє життя (існує п'ять авторських редакцій твору). 


У січні 1919 року не менш геніальний хормейстр Олександр Кошиць за дорученням Симона Петлюри організував у Києві Українську Республіканську Капелу, яка у березні 1919 р. була відряджена українським урядом для пропаганди національного музичного мистецтва за кордон, і впродовж декількох років тріумфально гастролювала країнами Західної Європи, у США, Бразилії, Аргентині, Кубі. Так після виступів капели у легендарному Нью-Йоркському Carnegie Hall "Щедрик" став найпопулярнішою різдвяною мелодією у світі.


Ці двоє – Леонтович і Кошиць – силою свого таланту переконали мешканців трьох континентів в існуванні української нації. "Вам заперечують існування вашої нації, але ваші співаки доводять світові, що ця нація мaє незрівнянно могутню музикальну душу", – сказав Кошицю після паризького концерту один професор Сорбони.


У концерті "Ковчег Україна" звучить інша версія "Щедрика" – від сучасного і не менш талановитого українського композитора Івана Небесного. «Небесний Щедрик» для мішаного й дитячого хорів, симфонічного оркестру, карильйону та мультимедіа вперше прозвучав, як це не парадоксально, в серпні, у День Незалежності України. Тоді, 2016 року його виконував оркестр «Народжені вільними» з музикантів - ровесників Незалежності, а його автор - Іван Небесний - присвятив свій твір Небесній сотні, яка полягла за гідність і свободу на центральному Майдані нашої країни – на місці прем’єри цього твору. 


Молодіжний симфонічний оркестр України
головний диригент – Оксана Линів
Національна чоловіча капела "Дударик" під керівництвом Дмитра Кацала

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com