Хорея Козацька: Войська Запорозького воїн знаменитий

Козацька пісня «Войська Запорозького воїн знаменитий» у виконанні гурту старовинної української музики «Хорея Козацька», художній керівник – Тарас Компаніченко. За основу цієї козацької пісні взято «Вѣрші на гербъ Войска Запорожского»  («Вірш про герб Війська Запорізького») з Літопису гадяцького полковника Григорія Граб'янки. 

А літопис той подає історію козацтва з часів його виникнення і до 1709 року. І у вірші сему описується перший герб вільнолюбного козацтва – козака-лицаря з мушкетом на плечі, який стоїть на сторожі рідної землі. Автором музики до цього поетичного тексту став український церковний діяч, вчений, письменник, композитор і богослов Дмитро Туптало (1651-1709). 

Вперше зображення козацького герба зустрічається на печатці 1592 року. З XVIII століття використовувався як герб Гетьманщини, Січі та запорозьких козаків, а також чорноморських і кубанських козаків. У 1918 році був гербом Української Держави гетьмана Павла Скоропадського. У відео використані шедеври барокового іконопису центральної України кін. XVII – XVIII ст. 

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:[email protected]