Домініка Чекун. Початок

Відкриває концерт Ковчег Україна" ДОМІНІКА ЧЕКУН. 

85-річна співачка з села Старі Коні Зарічненського р-ну Рівненської обл. Хранителька архаїчного ритуального співу Полісся. Вона – вісь концерту, головний його звук і базова вібрація. Звучання її голосу – сакральне, якесь навіть шаманське – відганяє “злих духів”, і, як тібетська чаша, очищує ментальний простір від злих думок. 

Вона – правічний жіночий архетип. Кам'яна баба. Скіфська баба. Стара поліська русалка. Лесина мавка, що дожила до наших днів, вийшла з міфічного пралісу і опинилась тут, у ХХІ ст. – на нашому космодромі. Які безцінні дари ми можемо отримати від неї в дарунок, і що передати далі – майбутнім поколінням? 

Баба Даня вчить нас вставати і лягати з сонцем, любити землю, людей (тому до її маленької хатинки так часто навідуються гості) і тварин (станом на 2015 рік у неї було двоє корів, п'ятеро свиней, багато гусей, ще більше курей, не рахуючи собак і котів). Вчить нічого не боїться – ані смерті, ані важкої роботи, ані виступати (навіть перед президентами). Вчить співати, не розспівуючись, на повні груди, і жити, як співати. Чи потрібні ці знанням нам у ХХІ ст.?

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com