Дмитро Бортнянський: концерт ре-мажор для чембало

Бандура найчастіше асоціюється у нас з образом епічних старців-кобзарів, або ж з вродливими дівчатами у  вінках і вишиванках. Але ще з XV–XVI століття існували придворні музиканти-бандуристи при дворах української та польської шляхти,  і навіть при царському дворі у Російській імперії. 

Виходець із лемківської родини, випускник славетної Глухівської школи та Придворної півчої капели у Петербурзі Дмитро Бортнянський навчався у Венеції у відомого композитора Балтасаре Галуппі, за його порадою вдосконалював свою майстерність у Римі, Болоньї, Неаполі. Свою музику він писав в стилі класицизму (як і його сучасник В. А. Моцарт, який теж вчився в Болонській музичній академії у того самого педагога – церковного композитора падре Мартіні). 

Після повернення на батьківщину Бортнянський став придворним музикантом великого князя Павла, дружина якого, Марія Федорівна, любила музику і добре грала на чембало. Для неї він написав низку творів, серед яких виділяється Concerto di Cembalo D-dur в супроводі камерного оркестру. А ми пропонуємо Вам особливу версію цього твору – партію соліста-чембало доручено бандурі, аби ми могли у черговий раз переконатися в надзвичайних можливостях нашого національного інструменту, і пригадати давню традицію майстерного придворного виконавства. Такою постане вона в руках заслуженого артиста України, лауреата і члена журі численних національних і міжнародних конкурсів Олега Созанського, поєднавшись з Молодіжним симфонічним оркестром України/YsOU під орудою Оксани Линів. 

концерт "Ковчег "Україна"
запис відбувся 7-9 жовтня 2020 року у Львові за підтримки УКФ
ініціатор і креативний продюсер концерту – Ярина Винницька

Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com