українське бароко

Хорея Козацька: Войська Запорозького воїн знаменитий

За основу цієї козацької пісні взято «Вѣрші на гербъ Войска Запорожского»  («Вірш про герб Війська Запорізького») з Літопису гадяцького полковника Григорія Граб'янки. А літопис той описує історію козацтва з часів його виникнення і до 1709 року. І у вірші сему описується перший герб вільнолюбного козацтва – козака-лицаря з мушкетом на плечі, який стоїть на сторожі рідної землі. Автором музики до цього поетичного тексту став український церковний діяч, вчений, письменник, композитор і богослов Дмитро Туптало (1651-1709).

more details
Хорея Козацька: бенкетний кант XVIIст. "Пийте, браття, попийте"

Старовинний бенкетний кант XVIIст. «Пийте, браття, попийте» – світська пародія на духовний кант з «Псалтирі римфотворної» (1685) Симеона Полоцького. Це була смілива для свого часу поетична  версія біблійних текстів, що стала дуже популярною у барокову добу. Робилося це, аби псалми було легше адаптувати для співу у храмі, і в такій адаптації допускалась певна поетична свобода щодо канонічного тексту. Найчастіше творили їх мандрівні монахи чи бурсаки, імена яких залишилися невідомими.

more details
Козацька історична "Ой, сів пугач"


Широка, як степ. Могутня, як Дніпро. Її любили співати кубанські козаки. Вона звучить в опері Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Її мусів мати у своєму репертуарі Шевченковий Перебендя. А у нашому концерті цю історичну пісню виконує  Львівська національна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

more details
The Cossacks' Chorea: "Angels, descend!"

The spiritual Christman hymn 'Angels, descend' - one of the best examples of Ukrainian baroque music – is based on lyrics of the most famous Ukrainian philosopher of Baroque era Hryhoriy Skovoroda.


more details
Build the Ark, Noah!


The ancient baroque anthem "Noah" arranged by a contemporary Ukrainian composer Ivan Nebesny became the final song of the grandiose The Ark Ukraine concert, a concert that encompassed ten century of Ukrainian music. 

All the participants gathered on the deck of the Ark to call on Ukrainians to build their own cultural Ark to save the treasures of Ukrainian cultural heritage and their own identity - "Build your Ark, Ukrainian Noah!"

more details
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Email:kovcheh.ukraina@gmail.com