Ковчег "Україна": the best

Микола Лисенко хор русалок з опери "Утоплена"


Протягом 1879-1881 років Микола Лисенко пише народну комічну оперу «Утоплена» на лібрето Михайла Старицького. Для композитора було викликом змалювати як реальні, так і фантастичні образи українського фольклору, тому виняткове місце в опері займають опрацювання русальних і купальських пісень та ігор.

Детальніше
Козацька історична "Ой, сів пугач"


Широка, як степ. Могутня, як Дніпро. Її любили співати кубанські козаки. Вона звучить в опері Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Її мусів мати у своєму репертуарі Шевченковий Перебендя. А у нашому концерті цю історичну пісню виконує  Львівська національна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.

Детальніше
Домініка Чекун "Кустова"

Улітку можна співати лише "літні" пісні – петрівочки, купальські, русальні, кустові, обжинкові – каже хранителька ритуального співу Полісся Домініка Чекун. І сьогодні заспіває вам кустової. Ці виконувались під час унікального дохристиянського обряду водіння Ку́ста, що зберігся на Поліссі.

Детальніше
Уляна Горбачевська і "Дударик"

Різдвяний духовний напів “Волхви перськії” та старовинна колядка з Коломиї у виконанні Національної чоловічої хорової капели "Дударик" і Уляни Горбачевської. 


Детальніше
Іван Небесний "Щедрик"

Різдвяний гімн планети був колись скромною українською щедрівкою-мантрою на три ноти. Потім до роботи взявся геніальний український композитор Микола Леонтович і працював над обробкою цих "трьох нот" усе своє життя (існує п'ять авторських редакцій твору). 

У концерті Ковчег "Україна" зазвучить інша версія "Щедрика" – від сучасного і не менш талановитого українського композитора Івана Небесного.


Детальніше
Дмитро Бортнянський/ концерт ре-мажор для чембало


Особлива версія концерту Бортнянського – у нашому концерті Ковчег "Україна" партію чембало доручено бандурі. Це нагода ще раз переконатися в надзвичайних можливостях нашого інструменту, і пригадати давню традицію придворних капел бандуристів.


Детальніше
Kovcheh
Address:ADDRESS STREET City, Country
Phone:0982350832 Email:kovcheh.ukraina@gmail.com